W imieniu Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy, pedagogów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych popularyzowaniem czytelnictwa wśród młodzieży do udziału w konferencji „Czytaj i daj się porwać magii słów”.

Zaproszeni goście – Biserka Čejović (polonistka, biblioterapeutka, badaczka literatury), dr hab. Tomasz Samojlik (biolog, popularyzator przyrody, rysownik i twórca komiksów), dr Marta Kotkowska (literaturoznawczyni, badaczka i edytorka książki dzieciecej) oraz Marcin Szczygielski (autor książek dla młodzieży) poruszać będą tematy najbardziej aktualne: od terapeutycznej roli literatury w budowaniu odporności psychicznej młodzieży poprzez zagadnienia dotyczące współczesnej książki ilustrowanej dla dzieci i historii aż po komiks jako atrakcyjne medium popularyzujące kulturę czytania. Spotkanie moderować będzie dr hab. Eliza Krzyńska-Nawrocka (literaturoznawca, nauczyciel akademicki).

Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się w formie stacjonarnej (Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie) oraz online.

Rejestracja na konferencję stacjonarną.

Rejestracja na konferencję online.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Organizatora.

Plakat konferencji czytelniczej Czytaj i daj się porwać magii słów.