Mamy zaszczyt poinformować, iż Laureatami Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym” zostali:

I miejsce – Wiktor Sochań ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Lubniu,

II miejsce – Mikołaj Górka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach,

III miejsce – Natalia Nikiel ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach.

Organizatorem konkursu było Województwo Małopolskie – Departament Edukacji.
Patronat Honorowy nad konkursem objęła Pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.
Nasza Biblioteka pełniła funkcję Koordynatora wydarzenia.

Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach na początku października i wyłonił 174 uczniów. Eliminacje w gminach pozwoliły dokonać wyboru 111 uczniów, zaś współzawodnictwo na szczeblu powiatowym sprawiło, że do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowało się 58 uczestników z całej Małopolski.

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2022 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbył się finał Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”. Dwa dni przesłuchań w krakowskiej książnicy były swoistym świętem literatury – młodzi ludzie z różnych zakątków województwa dali wyraz swoim pasjom literackim i zdolnościom artystycznym.

Romantyczne teksty rozbrzmiewały w całej bibliotece, gdyż wielu uczestników do ostatniej chwili „szlifowało” swoje wystąpienia.

Rywalizację na etapie wojewódzkim oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca – Marta Truszczyńska, wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie,
Wiceprzewodniczący – Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego w Krakowie,
Sekretarz – Małgorzata Stachurska, polonistka i nauczycielka bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Członkowie Komisji:

Joanna Kawalec – Kierownik Zespołu ds. Realizacji Projektów w Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Barbara Polna – Inspektor w Zespole ds. Realizacji Projektów w Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Joanna Powierska-Szczucińska – starszy inspektor w Zespole ds. Realizacji Projektów w Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Kinga Hechsman – polonistka i nauczycielka bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – Filii w Myślenicach.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nauczycielom za opiekę i pracę nad przygotowaniem uczniów do występu.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas Gali Finałowej Konkursu
16 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego,
na którą zapraszamy laureatów oraz finalistów etapu wojewódzkiego.